سشن‌های زمانی در بازار فارکس

بازار فارکس یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است که در آن تریلیون‌ها دلار از طریق خرید و فروش ارز به نفع تجار و سرمایه‌گذاران حرکت می‌کند. یکی از مهمترین عوامل در موفقیت در بازار فارکس، توجه به سشن‌های زمانی مختلف است. در این مقاله، سشن‌های زمانی در بازار فارکس را بررسی خواهیم کرد.

سشن های زمانی چیستند؟

سشن‌های زمانی در بازار فارکس به محدوده زمانی اشاره دارند که در آن بازارهای مالی برای خرید و فروش در دسترس هستند. یک روز تجاری در بازار فارکس به چهار سشن تقسیم می شود: سشن آسیا، سشن اروپا، سشن آمریکا و سشن استرالیا. هر یک از این سشن‌ها به طور مستقل باز و بسته می شوند و تاثیر زیادی بر روی نرخ ارز دارند.

سشن آسیا

سشن آسیا در بازار فارکس با باز شدن بازارهای توکیو و سیدنی آغاز می شود و به محض بسته شدن بازارهای هنگ‌کنگ و شانگهای پایان می‌یابد. آسیا به عنوان سشن کم‌حجمی شناخته می‌شود، زیرا بسیاری از کشورها در این منطقه دارای بازارهای مالی هستند که به صورت محلی عمل می کنند و معاملات ارز خارجی به صورت محدود انجام می‌شود.

سشن اروپا

سشن اروپا با باز شدن بازارهای لندن آغاز می شود و با باز شدن بازارهای نیویورک به پایان می‌رسد. این سشن به عنوان سشن بزرگترین حجم معاملات در بازار فارکس شناخته می شود، زیرا بیشترین تعداد تجارت در این سشن انجام می‌شود و اطلاعات اقتصادی بسیار مهمی از قبیل اعلام شاخص PMI‌های اروپا در این سشن منتشر می‌شوند.

سشن آمریکا

سشن آمریکا با باز شدن بازارهای نیویورک آغاز می شود و با بسته شدن بازارهای لندن به پایان می‌رسد. این سشن به عنوان دومین سشن بزرگترین حجم معاملات در بازار فارکس شناخته می‌شود و بسیاری از مهمترین اخبار اقتصادی آمریکا در این سشن منتشر می‌شوند. این سشن همچنین مهمترین ساعت تجارت برای جفت ارزهای دارای دلار آمریکا مانند EUR/USD، GBP/USD و USD/JPY است.

سشن استرالیا

سشن استرالیا با باز شدن بازارهای سیدنی آغاز می‌شود و با بسته شدن بازارهای توکیو به پایان می‌رسد. این سشن به عنوان سشن کم‌حجمی شناخته می‌شود، زیرا استرالیا یکی از کشورهای کوچکتر در بازار فارکس است و تعداد معاملات در این سشن نسبتاً کمتر است.

تاثیر سشن های زمانی بر روی بازار فارکس

توجه به سشن های زمانی در بازار فارکس بسیار مهم است، زیرا در هر سشن، حجم معاملات و تاثیر خبرهای اقتصادی مختلف متفاوت است. برای مثال، در سشن آسیا، حجم معاملات کمتر است و تاثیر خبرهای اقتصادی کمتر خواهد بود، در حالی که در سشن اروپا، حجم معاملات بسیار بالاست و تاثیر خبرهای اقتصادی بسیار بیشتر است.

علاوه بر این، توجه به سشن های زمانی برای تعیین زمان ورود و خروج از معاملات بسیار مهم است. برای مثال، اگر شما قصد خرید یک جفت ارز دارای دلار آمریکا در معاملات خود دارید، سشن آمریکا بهترین زمان برای ورود به معامله خواهد بود، زیرا در این سشن، تاثیر خبرهای اقتصادی آمریکا بیشترین تاثیر را بر روی بازار خواهد داشت.

در پایان

سشن های زمانی در بازار فارکس بسیار مهم هستند و تاثیر بسیار زیادی بر روی حجم معاملات و تاثیر خبرهای اقتصادی دارند. برای موفقیت در بازار فارکس، توجه به سشن های زمانی و تعیین زمان ورود و خروج از معاملات بسیار مهم است. با توجه به اطلاعات و تحلیل درست از سشن های زمانی، شما می توانید معاملات خود را با موفقیت بیشتری انجام دهید و سود بیشتری کسب کنید.

نویسنده: تیم تحریریه آکادمی بریس

یوتیوب 

اینستاگرام

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام ، وقت بخیر
  ممنونم از مقاله مفیدتون
  ما تریدر های خانگی توانایی جهت دادن به مارکت بزرگی مثل فارکس رو نداریم ، بلکه بانک ها ، شرکت ها و صندوق های مالی بزرگ هستند که مارکت رو به حرکت در میارند و ما سرمایه هامون رو در جهت اون ها مدیریت می کنم .
  در نتیجه بهتر هست در سشن های لندن و نیویورک ترید کرد تا حرکت های بیشتری رو بگیریم .
  لازم به ذکر هست که اصول مارکت همیشه یکسان است اما زمانی که میتونم ۵ پیپ بگیریم چرا ۱ پیپ بگیریم .
  ممنونم از آکادمی بریس

 • برنامه اندوریدی هست به اسم market 24 h clock که خیلی قشنگ زمان باز و بسته شدن هر سشن رو به خوبی نشون میده دوستان میتونند استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید